Pagina 1 van 1
afgeschreven auto doorverkopen uit vennootschap
Geplaatst: 30 sep 2015 09:13
door Meeboo
vraag
afgeschreven auto in vennootschap. Kan ik die doorverkopen aan een van de bestuurders prive voor een bedrag niet conform de marktwaarde van het voertuig?
Re: afgeschreven auto doorverkopen uit vennootschap
Geplaatst: 30 sep 2015 09:15
door polk
U kan dat proberen, maar bij controle zal men de bestuurder belasten op een voordeel alle aard dat gelijk is aan de marktwaarde van de wagen verhoogd met een belastingverhoging.
Re: afgeschreven auto doorverkopen uit vennootschap
Geplaatst: 30 sep 2015 09:19
door Meeboo
en als de wagen nu zou verkocht worden aan een niet bestuurder?
dus een particulier?
Re: afgeschreven auto doorverkopen uit vennootschap
Geplaatst: 30 sep 2015 09:26
door polk
In dat geval wordt de vennootschap belast op een abnormaal en goedgunstig voordeel. Dit is bijvoorbeeld het geval als de wagen onder de prijs aan een kennis/vriend/familielid verkocht wordt.
Bij verkoop aan een 'echte' derde zal de verkoopprijs normaal gezien de marktwaarde benaderen en stelt het probleem zich niet.
Re: afgeschreven auto doorverkopen uit vennootschap
Geplaatst: 30 sep 2015 09:48
door polk
Stel dat de wagen nog 5.000€ waard is (blijkt bijvoorbeeld uit tweedehands verkoopsites).
De fiscus vraagt de verkoopfactuur op aan de vennootschap.
Als blijkt dat de wagen aan een derde werd verkocht zal de fiscus de verworpen uitgaven van de vennootschap verhogen met 5.000 - 500 = 4.500.
De vennootschap betaalt bijkomend belastingen op 4.500€ wellicht verhoogd met een belastingverhoging van 10% als het de eerste overtreding betreft.
Als blijkt dat de wagen aan de zaakvoerder werd verkocht zal de fiscus een voordeel alle aard in de personenbelasting van de zaakvoerder belasten van 4.500€ + 10% verhoging.
Re: afgeschreven auto doorverkopen uit vennootschap
Geplaatst: 30 sep 2015 09:55
door Meeboo
zeer duidelijk dank u wel !
Re: afgeschreven auto doorverkopen uit vennootschap
Geplaatst: 30 sep 2015 10:36
door LeenW
Nog 2 aanvullende opmerkingen:
- Niet alleen de personen- en vennootschapsbelasting, maar ook de btw zal de verhoging toerekenen
- De werkelijke waarde houdt rekening met gebreken, deuken, etc. Dit moet natuurlijk aangetoond kunnen worden.