Pagina 1 van 1

kopie van paspoort bij aankoop

Geplaatst: 26 dec 2014 21:53
door johan V
Onlangs heeft een vriendin een aankoop gedaan van een duurdere merkhandtas( bekende winkel )in parijs. de verkoper vroeg een kopie van het paspoort om dit bij de faktuur te voegen.Naar zijn zeggen was dit wettelijk verplicht in frankrijk.Weet iemand of dit correct is,of indien niet,wat onze vriendin daartegen kan doen ?

Re: kopie van paspoort bij aankoop

Geplaatst: 26 dec 2014 22:07
door Franciscus
Loopt u vriendin rond met een paspoort?
Bedoeld u een diplomatiek paspoort of een reispaspoort?
Is niet hetzelfde als een nationale identiteitskaart.

Re: kopie van paspoort bij aankoop

Geplaatst: 26 dec 2014 22:24
door johan V
Nee Fanciscus,een gewone belgische identiteitskaartzoals de uwe en de mijne.

Re: kopie van paspoort bij aankoop

Geplaatst: 26 dec 2014 22:51
door Franciscus
Heeft de tas een registratienummer of zo?
Bij diefstal kan de producent dus direct kijken wie de wettelijke eigenaar is...

Maar ik ken de Franse wetgeving niet.

Re: kopie van paspoort bij aankoop

Geplaatst: 26 dec 2014 22:53
door LeenW
Voor de correctheid, kunt u best een Frans forum raadplegen. Hier is het merendeel vrijwilligers met beperkte kennis van de Franse wetegeving.

Wat ze daar tegen kan doen, is weigeren haar identiteitskaart te tonen. De kans is dan natuurlijk wel groot dat ze dan ook niets gaat meekrijgen.

Re: kopie van paspoort bij aankoop

Geplaatst: 26 dec 2014 22:58
door Franciscus
Teveel vervalste tassen en dit is een echtheidsbewijs en bewijs van eigendom?

Re: kopie van paspoort bij aankoop

Geplaatst: 29 dec 2014 20:34
door basejumper
Hangt er van af. Ook in Belgiƫ moet de handelaar de tegenpartij identificeren indien er aankopen gebeuren voor een bedrag van meer dan 3000 euro in contanten. Ik lees hier niets over al dan niet cash betalingen. Maar in dat geval identificeert men de kopers. Enerzijds om het zwart geld circuit droog te leggen,anderzijds om witwassen van misdaadgeld tegen te gaan.