Pagina 1 van 1
Aankoop stockwagen
Geplaatst: 11 aug 2014 17:11
door trivento
Wij hebben vorige week (07/08/2014) een nieuwe wagen gekocht (Fiat 500).
Omdat we vrij dringend een wagen nodig hebben, hebben we gekozen voor een stockmodel met een mooie korting.
Nu meldt de verkoper ons vandaag (11/08/2014) dat de auto plots 1000km op de teller blijkt te hebben ipv 0 (of pakweg max 20km om hem van de band te rollen en op/af de vrachtwagen en in/uit de garage).
In hoeverre is deze kilometerstand een essentieel onderdeel van de verkoopsovereenkomst? Kunnen wij de verkoop verbreken met het argument dat het niet langer om een nieuwe wagen gaat?
Volgens de verkoper alleszins niet. De voorgestelde compensatie is €300 cash of een GPS ter waarde van €375.
Iemand ervaring hiermee?
Re: Aankoop stockwagen
Geplaatst: 11 aug 2014 18:17
door builder
Een wagen met 1.000 km op de teller, voldoet niet meer aan de wettelijke definitie van "nieuw voertuig" en is dus een "gebruikt voertuig".
De voorwaarden van art.1, 8° hieronder moeten alle drie voldaan zijn (er staat EN en niet OF).
HOOFDSTUK I. - Algemene bepalingen.
Afdeling 1. - Definities.
Artikel 1.Voor de toepassing van dit besluit, wordt verstaan onder:
...
8° nieuw voertuig :
- een voertuig waarvan het bouwjaar niet ouder is dan twee jaar, dat niet meer dan 300 km op de teller heeft en dat nog niet werd ingeschreven in België of elders;
9° gebruikt voertuig :
- een voertuig dat geen nieuw voertuig is;
...
Re: Aankoop stockwagen
Geplaatst: 11 aug 2014 19:59
door trivento
OK bedankt!
Maakt dat deze aankoop dan ongeldig?
De verkoopovereenkomst heeft als titel "bestelbon nieuwe voertuigen"
Re: Aankoop stockwagen
Geplaatst: 11 aug 2014 20:03
door LeenW
U kunt zelfs een schadevergoeding eisen, aangezien de verkoper zijn deel van de overeenkomst niet nakomt.
Re: Aankoop stockwagen
Geplaatst: 12 aug 2014 22:15
door Sirkii
Anderzíjds krijg je 300 euro,extra korting op een bijna nieuwe wagen. Probeer er bv 500 euro van te maken; want je had dringend een nieuwe wagen nodig. Een goede deal is immers beter dan een duur gewonnen proces.
Re: Aankoop stockwagen
Geplaatst: 12 aug 2014 23:42
door trivento
Dat is het inderdaad geworden
Koop verbreken was uiteindelijk te moeilijk wegens de financiering die er ook bij zat.
Garage wou zelfs een nieuwe bestellen, dus gaan we ervan uit dat ze toch ter goeder trouw waren.
Bedankt voor de reacties!
Re: Aankoop stockwagen
Geplaatst: 13 aug 2014 18:57
door VDG2
Kleine opmerking met grote gevolgen:
Nieuwe wagen = 2 jaar garantie
Gebruikte wagen = min. 1 jaar garantie
Ik hoop dus dat u 2 jaar garantie bedongen heeft voor uw "nieuwe" wagen die er geen is?
Re: Aankoop stockwagen
Geplaatst: 14 aug 2014 09:25
door Asterx
Op elke nieuwe wagen telt 2j fabrieksgarantie (bij sommige 5j of zelfs 7j.
Ik kocht mijn wagen toen hij 6m oud was 2de hands, had bij garage 1j garantie, maar dus ook nog 18m fabrieksgarantie.