Pagina 1 van 1

Verschuldigde wilt maar niet betalen

Geplaatst: 05 sep 2012 16:46
door denn1svc
Ik had een zoekertje geplaatst op verscheidene zoekertjessites voor een drankvoucher van Pukkelpop ter waarde van 25 Euro, die ik te koop aanbood aan dezelfde prijs. Dit alles stond ook duidelijk vermeld in het zoekertje.

Ik had hier al snel een koper voor. Hij wou eerst het grootste deel via PayPal betalen en de rest zou hij die eerstvolgende zondag cash komen betalen. Hij is echter nooit komen opdagen. Hij zei me dat hij niet wist dat dit een waarde had van 25 euro, want dan vond hij het dom om dit te kopen aan 25 euro, logisch, maar ja... wie is er dan dom? Het is niet mijn schuld dat hij het zoekertje niet (goed) las. De vouchern heb ik doorgestuurd via email.

Vervolgens heb ik hem een email gestuurd, maar kreeg geen antwoord. Daarna heb ik een aangetekende brief gestuurd met de melding dat hij 7 werkdagen kreeg om het restgeld te storten of over te maken via PayPal. Het zou op 5 september (vandaag) ten laatste op mijn rekening moeten staan heb ik gezegd.

Het gaat nu maar over een luttele 8 euro, maar het draait niet om het geld. Het gaat over het principe dat die persoon mij nog geld is verschuldigd, punt. Als je een gsm koopt in de winkel, en zij prijzen die aan aan bv. 300 Euro, maar jij vindt dat die maar 200 Euro waard is, dan moet je toch nog altijd 300 Euro betalen?

Mijn vraag is dus, wat kan ik hiermee nog doen om dit af te handelen? Ik wil hiermee naar het vredegerecht stappen, maar doen ze dit wel voor zo'n klein bedrag? Of kan ik een klacht indienen voor oplichting?

Re: Verschuldigde wilt maar niet betalen

Geplaatst: 08 sep 2012 13:44
door daboytommy
u kan gaan dagvaarden maar sop is de kool niet waard

Re: Verschuldigde wilt maar niet betalen

Geplaatst: 09 sep 2012 16:42
door mapleleiah
Had u de drankvoucher al opgestuurd na de gedeeltelijke betaling? Dat had u niet mogen doen ... boter bij de vis!

Als u de drankvoucher nog had, dan was het bij zoekertjessites beter geweest van die koper gewoon te weigeren en te wachten op een andere koper om de bon alsnog te verkopen.

Ik ga akkoord dat het om een principe gaat, maar inderdaad: het sop is de kolen niet waard. En voor klachten tussen particulieren kunt u bij weinigen terecht.

Lenny