Besmet water door panne in ontkalker - wie betaalt?

ma
Topic Starter
Berichten: 14

Besmet water door panne in ontkalker - wie betaalt?

#1 , 25 okt 2011 13:21

Wij hebben een tijd terug een (dure :? ) waterontharder gekocht die na enkele maanden in panne gevallen is. Door die panne is er een tijd lang water blijven staan in het reservoir. De panne (binnen de garantieperiode) is hersteld door de firma in kwestie maar het toestel is verder niet nagekeken. Nog een tijdje later hebben wij een wateranalyse laten uitvoeren door de watermaatschappij en daaruit bleek dat er in het water dat door de ontharder stroomt een te hoog kiemgetal is gemeten. M.a.w. we hebben een bacteriële besmetting in het water dat via de ontkalker stroomt. Het water aan de energiebocht, dus waar het in de leiding in ons huis binnenkomt, was kiemvrij.

Het lijkt ons duidelijk dat de panne van de ontharder ervoor gezorgd heeft dat er een besmetting is ontstaan in de ontharder, waardoor wij nu besmet water hebben. De firma van de ontharder ontkent dit nu (na maandenlange gesprekken met onze contactpersoon die meeging in ons verhaal) en zegt dat de besmetting er evengoed door de watermaatschappij kan komen. Zij willen de ontsmetting van het toestel en onze leidingen niet voor hun rekening nemen. (Eerst hadden wij zelf een regeling voorgesteld: zij leveren gratis de producten en wij voeren zelf de ontsmetting uit. Maar nu blijkt zo'n ontsmetting een zeer delicaat werkje te zijn, in tegenstelling tot wat onze contactpersoon ons eerst had verteld.)

Kan iemand ons hierin adviseren aub? Kunnen wij die firma verplichten de ontsmetting gratis uit te voeren?

Alvast bedankt!

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
ganapathi tantra
Berichten: 1340

#2 , 27 okt 2011 14:17

Als u niet onomstotelijk kan weerleggen wat de oorzaak van de besmetting is dan zal u die kosten zelf moeten dragen.
En dan is nog de vraag op de kool het sop wel waard is. Rechtzaken om uw gelijk misschien te krijgen = kassa kassa tsing tsing
(en het is voor de advocaten hun portemonnee)
Belangrijk is niet wie je bent maar wel wie je kent

Reclame

Terug naar “Consumenten Koop”