Pagina 1 van 1

Verkoop op afstand via Kapaza

Geplaatst: 21 apr 2010 12:04
door Ann1977
Ik koop enkele weken geleden via een 2dehandssite een paar laarzen bij iemand die een hele schoenenwinkel online staan heeft.
Allemaal geen probleem, tot de laarzen hier toekomen: ten eerste zijn ze te klein, ten tweede zijn ze helemaal hun geld niet waard (zo een 55 euro).
Ik mail de verkoper onmiddellijk dat ik niet tevreden ben met de aankoop en dat ik de laarzen terug zal sturen en mijn geld graag terug wil.

Nu stelt de verkoper dat dit een particuliere verkoop is, dat ik mijn geld dus niet kan terugkrijgen maar wel een waardebon...

Nu stel ik me de vraag, aangezien dit een koop op afstand is, en zij dus echt wel een hele schoenenhandel op poten heeft staan, of ik echt mijn geld niet terug kan krijgen?

Iemand raad?

Alvast bedankt!

Geplaatst: 24 apr 2010 12:22
door Franciscus
Regelgeving inzake verkoop is van toepassing op commerciƫl handel.
Zo'n forum is tussen particulieren en dan gelden de regels van het forum en de wetgeving van vb de verkoper.
Mocht die persoon een handeltje drijven aarzel dan niet klacht in te dienen bij economische inspectie.

Geplaatst: 24 apr 2010 16:35
door bartvdv
Waarschijnlijk gaat het om zo een kapaza shop, dan is het iemand die een handeltje heeft opgezet en dus niet meer af en toe iets verkoopt? Gaat het eigenlijk om nieuwe laarzen of om reeds gedragen laarzen? Ook vreemd dat er een waardebon wordt gegeven... allemaal tekenen van (winstgevend) handeltje?

Geplaatst: 26 apr 2010 17:25
door Franciscus
klacht bij economische inspectie
link

http://economie.fgov.be/nl/

Geplaatst: 26 apr 2010 23:00
door Ann1977
Het gaat hier over nieuwe en gedragen laarzen... in allerlei maten, voor zowel vrouwen, mannen, kinderen...
Ik twijfel er indd ook aan of het wel een particulier is, omdat het hier om een enorm aanbod schoenen gaat...
Weet er iemand hoe zo een klacht bij de economische inspectie in zijn werk gaat? Ik heb ook geen adresgegevens, enkel een bankrekeningnummer, een achternaam en een gemeente... Zijn ze daar iets mee?

Alvast bedankt!

Geplaatst: 27 apr 2010 16:19
door Franciscus
En de code op KAPAZA ... met al die gegevens kan economische inspectie of de cel ecofin van de federale of lokale politie (indien het fraude betref) wel verder... maar voorlopig is het nog geen oplichting

Geplaatst: 28 apr 2010 10:24
door Ann1977
De klacht is ingediend en nu afwachten... Ik heb haar eigen website en de kapazasite erbij gezet... en nu hopen dat er iets uit de bus komt.

Alvast bedankt voor de raad.