Pagina 1 van 1

slecht eten in restaurant

Geplaatst: 14 apr 2010 21:02
door peng
Bij een vorig bezoek aan een restaurant hebben we sushi besteld. Volgens de vrouw moesten we rekening houden met een wachttijd van 20 min. omdat het ging om verse sushi's. Hierover maakten we geen probleem, na bijna 50 min kregen we de sushi's en ze waren niet lekker. We hebben ze teruggegeven met onze opmerkingen. Ze vroeg of we er andere moesten hebben, maar we hadden geen zin om nog eens een uurtje te wachten. dan hoofdegrecht, geen probleem. Toen we na onze koffie, op onze vraag gratis gekregen, de rekening vroegen stonden de sushi's wel degelijk aangerekend. We vroegen om een correcte rekening maar daar konden ze niet mee leven. We hebben dan geld op de tafel gelegd voor onze maaltijd excl de sushi's.
Op de parking kwam de kok ons achterna gerend en hij zei dat het hier over een diefstal van ons betrof. Nog een kleine discussie en we zijn vertrokken. Hij heeft onze nummerplaat opgeschreven en nu hebben we een uitnodiging ontvangen van de politie.
Welk zijn de rechten van ons? Moeten we slechte sushi's betalen? Ook al hebben we ze niet opgegeten?
graag advies

Geplaatst: 14 apr 2010 22:56
door Drone
gewoon ingaan op de uitnodiging van de politie, die zal u verklaring opnemen.

zoals u het hier vertelt, dient u die sushi niet te betalen ( vraag mij ni naar artikels, ben geen juridisch expert :) ), de sushi deed niet aan de "voorwaarden" en u heeft deze dan ook niet genuttigd.

Geplaatst: 17 apr 2010 18:57
door Franciscus
klacht is inzake art 508bis
Art. 508bis. <W> Met gevangenisstraf van acht dagen tot drie maanden en met geldboete van tweehonderd frank tot vijftienhonderd frank of met een van die straffen alleen wordt gestraft hij die, wetende dat hij in de volstrekte onmogelijkheid verkeert om te betalen, zich in een daartoe bestemde inrichting dranken of spijzen laat opdienen, die hij daar geheel of gedeeltelijk verbruikt, zich logies doet geven in een reizigershotel of in een herberg, of een huurrijtuig huurt.
In geval van herhaling kunnen de straffen worden verdubbeld.
(Lid 3 opgeheven) <W>
Edoch als u dat goed leest moet er opzet zijn
u moet wetende zijn dat u NIET KAN betalen -- U hebt het niet betwiste gedeelte betaald.
Wat mij betreft is dit een puur burgerlijke zaak. In principe als daar een OGP zit die de wet en rechtsregels kent had hij dit zelfs niet in PV vorm mogen zetten gezien parketten zeer duidelijk zijn.
PV enkel voor strafbare feiten. Dit is een niet strafbaar feit.
Het gaat over een betalingsgeschil inzake iets wat - in uw geval- niet voldeed aan de voorwaarden nl eetbaar zijn.
Het restaurant had via burgerlijke weg u maar in gebrek moeten stellen.
Gezien u er niet meer was is het moeilijk natuurlijk.
Ikzelf heb ook zoiets meegemaakt - waar men iets totaal anders bracht dan besteld en bij hoog en laag bleef volhouden dat wij dat besteld hadden.
Gezien niet besteld - niet gebruikt en geen genoegdoening - zaak verlaten-

Blijf rustig - leg de zaak uit - zeg ook wie er allemaal bij was eventueel andere mensen uit het restaurant die je kent.
Heb je de rekening nog? - aanvaard ook geen schikking.
Het eten was niet comform en volgens u verdacht van smaak.
Hebt u ervaring met sushi - dan zeker vermelden dat u dat regelmatig eet vb..
(Mogelijk kan eetwareninspectie eens een nazicht gaan doen?)

PS diefstal is het wegnemen van goederen... WEGNEMEN.

Geplaatst: 17 apr 2010 22:41
door Vandebos
Idem ditto.

Lang geleden een bekend Brussels mosselrestaurant verlaten zonder te betalen omdat we bijna 2 uur dienden te wachten vooraleer we de mossels in kwestie kregen en men ons deze halfkoud opdiende uit potten die aan de andere kant van het restaurant stonden. Het feit dat we met meer dan 10 man aan tafel zaten droeg er dan nog eens toe bij dat de borden bij de verkeerde personen werden geplaatst. (wat niet echt bevordelijk is voor iemand met een zware allergische reactie voor schaaldieren die er toen bij was...)

Flikken gekomen, verklaringen over en weer, thuisgekomen en effectief de eetwareninspectie verwittigt. Nooit meer wat van gehoord. Maar men zal me ook nooit meer zien in een één van die restaurants met de naam **** ****.