Pagina 1 van 1

Garantie: vervangen vs terugbetalen

Geplaatst: 22 jan 2023 19:44
door Evognaf
Hallo,

Anderhalf jaar geleden kocht ik een toestel bij een grote webwinkel. Inmiddels is het toestel kapot en dus nog binnen garantie. De webwinkel heeft laten weten dat ze het toestel niet kunnen herstellen. Normaal zouden ze dan een nieuw exemplaar moeten opsturen. Dat zou ook moeten kunnen want ze hebben het toestel gewoon voorradig. Toch laten ze weten dat ze het toestel niet "kunnen" vervangen, omwille van een tekortkoming in het IT systeem waardoor de klantendienst medewerker geen vervanging kan aanvragen.

Daarom hebben ze de aankoopprijs terugbetaald.
De prijs van dat toestel is echter sinds de oorspronkelijke aankoop met 42% gestegen, waardoor ik aanzienlijk zou moeten opleggen om een nieuw exemplaar te kopen.

Wat zijn hierin mijn rechten? De aankoopprijs terugbetalen is normaal gezien pas toegestaan wanneer herstellen of vervangen niet mogelijk is (bvb. wanneer het toestel niet meer gemaakt wordt).

Is een tekortkoming in het IT systeem een geldige reden om een toestel, dat gewoon voorradig is, niet te "kunnen" vervangen?

Re: Garantie: vervangen vs terugbetalen

Geplaatst: 22 jan 2023 20:16
door Evognaf

Een vervanging die onevenredige kosten vraagt, is voor mij eerder wanneer de verkoper dit product niet meer verkoopt en dus niet speciaal voor u bij een leverancier kan inkopen. Niet een tekortkoming in het IT systeem, dat kan opgelost worden.
Dat is ook mijn standpunt en ik heb ze daar ook herhaaldelijk op gewezen. Zij antwoorden echter steeds opnieuw dat ze het toestel niet kunnen vervangen en dus enkel het aankoopbedrag terugbetalen. Op het feit dat een tekortkoming in het IT systeem geen geldige reden is, gaan ze zelfs niet in.

Zou ik ergens een instantie hierover kunnen aanspreken om hierin te bemiddelen?