#2 , 23 jul 2010 19:42
Een overeenkomst bestaat van het ogenblik af dat er wilsovereenstemming is over de essentiële elementen van de overeenkomst. Dus als u en de leverancier mondeling overeenkomen dat u x aantal stenen koopt aan x euro per steen, is er een overeenkomst. Of die al dan niet getekend werd is niet van belang voor het bestaan van de overeenkomst.
Wie naar de rechter trekt moet de overeenkomst bewijzen. Er bestaan regels m.b.t. het bewijs. Voor zaken boven 375 euro moet er in principe een schriftelijk bewijs zijn. Dus akte in twee exemplaren, door alle partijen ondertekend.
Een uitzondering hierop is als er een begin van bewijs met geschriften is. De e-mail(s) die u gestuurd hebt kunnen een begin van bewijs met geschriften zijn, dat kan aangevuld worden met getuigen of vermoedens.
Enkel een grondige studie van alle stukken laat toe te beoordelen of de leverancier zal slagen in de op hem rustende bewijslast i.v.m. de overeenkomst.