Factuur Franse GSM-operator

Probleem2013
Topic Starter
Berichten: 3

Factuur Franse GSM-operator

#1 , 02 jan 2013 20:43

Van september 2011 tot maart 2012 heb ik in Frankrijk gewerkt en gewoond. Omdat ik van plan was daar voor lange tijd te blijven, heb ik in november 2011 een Gsm-abonnement van 2 jaar genomen.
In maart heb ik toch besloten terug naar België te keren. Ik heb toen een mail gestuurd naar Orange, de Gsm-operator. Zij hebben toen geantwoord dat ik mijn abonnement legaal kon opzeggen. Ik moest enkel bewijs verzenden dat ik effectief in een ander lang ging wonen: 2 Franstalige bewijsstukken. Die mail heb ik nog.

Dit heb ik zo snel mogelijk gedaan. Ik kreeg daarop een brief dat de documenten niet voldoende waren en dat ik meer dan 600 euro moest betalen! Als antwoord heb ik nog een extra document gestuurd en gevraagd om gegevens voor een internationale overschrijving. De laatste factuur moest ik immers wel nog betalen (56,97 euro).

Wat heb ik verzonden als documenten?
- Kopie identiteitskaart+papier dat erbij hoort waar mijn Belgisch adres op stond. Eerst in het Nederlands. Daarna in het Frans vertaald door een kennis die bij de overheid werkt.
- Bewijs dat ik uit mijn Frans appartement vertrokken ben.
- Bewijs dat ik mijn Franse bankrekening gesloten heb.
- Certificaat Frans werk waar begin en einddatum op staan.
- Adreswijziging bank België
- Inschrijving VDAB

Ik heb hier nooit meer iets over gehoord. Vandaag kreeg ik een brief in de bus van Intrum Justitia, recouvrement amiable (incassobureau)? Met een factuur van 628,97 euro.

Wat moet ik nu doen? Probleem is dat ze in Frankrijk geen domicilie-adres kennen. Daar bewijzen ze hun woonst a.h.v. facturen van elektriciteit, gas, internet, telefoon. Nog een probleem: ik ben meteen bij mijn vriend gaan wonen en al die facturen staan op zijn naam.

Wat nu gedaan?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
freelance
Berichten: 2615

#2 , 02 jan 2013 20:57

Franse jurisdictie :
zie : http://forum-juridique.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wat een wet interessant maakt ,
is wat er in die wet , niet in staat .

ganapathi tantre
Berichten: 453

#3 , 02 jan 2013 21:42

Een gesloten kontrakt van 2 jaar vroegtijdig stopzetten kan altijd maar vermoedelijk zal die + 600 € daarvoor de schadevergoeding zijn.

Reclame

Probleem2013
Topic Starter
Berichten: 3

#4 , 02 jan 2013 22:53

Een gesloten kontrakt van 2 jaar vroegtijdig stopzetten kan altijd maar vermoedelijk zal die + 600 € daarvoor de schadevergoeding zijn.
Idd, maar dat is in geval van vrijwillige stopzetting zonder geldige reden.
Volgens Orange waren mijn documenten niet voldoende, maar ze hebben wel gezegd dat een verhuis naar het buitenland een geldige reden is.

mava105
Berichten: 22867
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#5 , 03 jan 2013 12:23

Misschien meer OFFICIELE dokumenten opsturen. Dokumenten zelf laten vertalen door een vriend is NIET OIFFICIEEL. Het moet een GEWETTIGDE vertaling zijn. Ook alle andere dokumenten (bvb VDAB) moeten in de Franse taal zijn opgesteld. Kortom : er kan geen enkel Nederlandstalig dokuneten door hun als officieel aanvaard worden.

Probleem2013
Topic Starter
Berichten: 3

#6 , 03 jan 2013 18:23

Ik heb vandaag naar die Intrum gebeld. Ze zeiden dat ik de papieren aangetekend had moeten sturen. OK, maar dat hebben ze niet vermeld in hun eerste mail. Dat hebben ze ook niet vermeld in hun brief waarin stond dat de documenten niet goed waren. Daarbij is die brief toch het bewijs dat ze de documenten ontvangen hebben?
Toen ik vroeg of ik nog iets van papieren moest opsturen, zei de persoon bij Intrum: nee want je contract is opgezegd.
Daarna stelde ze voor 30% korting te geven. Ik moest dan maar 441 euro betalen en het was in orde. Dit wou ze echter niet op papier zetten.
Mij lijkt het alsof ze niet in hun recht zijn, waarom zouden ze het bedrag anders zomaar verlagen? En dat ze denken beter dat dan niets.
Is zoiets normaal?

Vandebos
Berichten: 16087

#7 , 03 jan 2013 19:49

http://www.tik.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Op dit gespecialiseerd forum vindt u contactpersonen van de meeste grote providers die u verder kunnen helpen of anderen die hetzelfde hebben aan de hand gehad.

Als een incassobureau wenst te werken op Belgisch grondgebied dient ze wel de Belgische regelgeving te respecteren:

Hier vindt u een handige brochure die de Belgische wetgeving aangaande verstaanbaar beschrijft.

Didymus
Berichten: 2061

#8 , 03 jan 2013 20:51

Ik snap niet waarom jullie vraagstellers naar TIK blijven verwijzen; het is daar op sterven na dood.
"sowieso" schrijf je zo.

Vandebos
Berichten: 16087

#9 , 03 jan 2013 21:09

TS heeft er nochthans 17 minuten geleden een antwoord gekregen... met correcte verwijzing naar de bemiddelingsdienst in Frankrijk.

Terug naar “Consumenten Koop”