Ik zou er eerlijk gezegd niet veel achter lopen.
Bij een ongeval komt er toch altijd een onderzoek en als je geen grove fout begaan hebt, dan moet je daar niet voor opdraaien. Als je natuurlijk er mee rammelt, dan hangt iedereen, of het nu gij is of een andere.
Dus hou u zoveel mogelijk aande regels.
Ikzelf heb ook eens iemand zijn voet gebroken, maar ik heb me daar ook niet ongerust over gemaakt. Het is tenslotte een ongeval.
En uiteindelijk moet je nog kunnen bewijzen dat die gast dit en dat gezegd heeft, en misschien bekoeld alles wel geleidelijk aan.
Zelf heb ik bij mijn bedrijf een interne opleiding via de VDAB gekregen vorklifter theorie en praktijk alsook de nodige veiligheidsvoorschriften, en de veiligheidsadviseur zou wel eens heel groot gelijk kunnen hebben.
Een werkgever kan aansprakelijk gesteld worden bij een ongeval met een vorklift als er bewezen kan worden dat de werkgever het vertikt om de machines regelmatig te onderhouden. Daartegenover kan een werknemer ook aansprakelijk gesteld worden als hij een ongeval veroorzaakt met een vorklift die gebreken toont (zoals remmen die bv. niet werken) en deze niet gemeld heeft aan werkgever , technische dienst, veiligheidsadviseur.
Een werknemer kan zelfs burgerlijk aansprakelijk gesteld worden bij een ongeval met een vorklift als hij de veiligheidsvoorschriften niet nageleefd heeft. Als zich ooit een ongeval voordoet met dodelijke afloop of levenslange werkonbekwaamheid, en er kan bewezen worden dat jij als bestuurder ernstig nalatig bent geweest , of de veiligheidsvoorschriften niet heeft gevolgd kan het slachtoffer of nabestaanden zich burgerlijke partij stellen, en dat zou je wel eens wat geld kunnen kosten.