Alimentatie

Forumregels
Tips om snel goede antwoorden te krijgen


- Geef in het onderwerp duidelijk aan waarover het gaat
- Wees beknopt (hoe meer tekst, hoe minder groot de kans dat het gelezen wordt)
- Wees volledig (zaken achterhouden zorgt ervoor dat er onmogelijk juist geadviseerd kan worden)
- Let op grammatica en spelling
Stevevdb
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

Alimentatie

#1 , 06 sep 2025 13:35

Mijn zoon waarvoor ik steeds alimentatie betaald heb is vorig jaar(2024) op 18 jarige leeftijd afgestudeerd. Hij wou niet verder studeren en bij het leger gaan waardoor hij zelf een inkomen had en hierdoor de alimentatie gestopt is. Na enkele weken opgegeven en een jaar lang hier en daar gewerkt en overal zelf zijn ontslag gegeven.

Nu 1 jaar later krijg ik van zijn moeder een berichtje dat hij een studie gaat aanvatten en dat ze geïndexeerde alimentatie verwacht.

Ben ik verplicht om nu opnieuw alimentatie te betalen?

Thomas_AA
Berichten: 277
Juridisch actief: Nee

#2 , 06 sep 2025 14:05

Dat werd hier reeds besproken en is niet eenduidig met ja of nee te beantwoorden.

https://juridischforum.be/viewtopic.php?f=23&t=114390

Kind heeft recht om een passende opleiding te volgen volgens zijn capaciteiten die voldoende kansen biedt op de arbeidsmarkt. Hij heeft al bewezen dat dit kan met een diploma middelbaar onderwijs, maar je kan argumenteren dat voor veel interessante jobs een bachelor intussen wel een minimum is.

Stevevdb
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#3 , 06 sep 2025 14:13

Ik wil gerust bijdragen maar wat als hij het na enkele maanden opnieuw beu is en stopt met de opleiding?

Reclame

Thomas_AA
Berichten: 277
Juridisch actief: Nee

#4 , 06 sep 2025 14:18

Dat is erg jammer, maar niet anders dan bij een kind van een koppel dat nog bij elkaar is.

Terug naar “Stel een vraag”